Pradávní plazi - úvod

27. května 2009 v 18:38 |  Kryptozoologie
Mnohé indicie naznačují, že v určitých oblastech mohli přežít tvorové jež věda pohřbila před miliony let. Jednou z nejslibnějšich oblastí se jeví být pralesy střední Afriky se svými monstry, mezi něž patří dlouhokrká ninkenanka, býložravé mokele membe či masožravý netvor čipekwe. Kupodivu i civilizovaná Evropa má svá jezera Loch Ness, Storsjön a další.
V oblasti Amazonie je hlášen výskyt obrovského krokodýla kterého známe zatím jen z fosilních zbytků nalezených v Brazílii.
"Gigantické monstrum s latinským názvem Purusaurus brasiliensis je zřejmě největším masožravcem, který kdy na Zemi žil," tvrdí ostravský novinář a kryptozoolog Vojtěch Sláma. Se svou více než patnáctimetrovou délkou a zhruba osmnáctitunovou váhou, což je přibližně váha čtyř slonů, by lehce trumfl i takovou příšeru, jakou byl tyranosaurus ze Spielbergova trháku Jurský park.
Otázkou, zda mohou ještě dnes přežívat v afrických či amerických řekách a močálech dlouhokrcí plesiosauři, obří krytolebci či dokonce dinosauři, se Sláma zabývá ve své nové knize Hon na vodní příšery. Vypráví v ní o tajuplných netvorech, jak to vyslechl od domorodců na svých expedicích po malajském Borneu, africké Gambii a venezuelské a brazilské Amazonii.
zdroj: http://volny.cz/rojar/cryptozoologie/index.html

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 pan a pan a | 9. září 2010 v 17:43 | Reagovat

;-)  ;-)  :-D

2 Ashlynn Ashlynn | Web | 19. července 2017 v 15:34 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone5S. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobnosti WEB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama